Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

9 Ocak 2013 Çarşamba

İzledim, Tavsiye Anna Karenina

Bu hafta izlediğim filmlerden bir tanesi de Rus Yapımı Anna Karenina idi.Kitabını okuma şansım olmasa da , filmini vizyona girdiği ilk günlerde izleme şansım oldu. Dönem kıyafetleri, müzikleri ve mekanları ile oldukça etkileyiciydi.
Filme çok yüksek beklenti ile gitmem nedeniyle olsa gerek, bazı sahneleri zayıf, bazıları ise yersiz uzatılmış ve sıkıcı buldum. Ama bu sahneler filme gölge düşürecek kadar fazla değildi. Filmin özeti aşağıda , evde yada sinemada bu aşk filmini izlemenizi tavsiye ederim...
Ps: resimlerdeki çiçekli gerdanlığa lütfen dikkat , bayıldımmmmmm:)

1874 yılında genç ve güzel Anna Karenin yaptığı evlilikle St. Petersburg'un yüksek sosyetesi içerisinde çok iyi bir konuma sahiptir. Kocası Karenin Rus siyasetinin de önemli isimlerindendir. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky’den eşi Dolly ile arasını düzeltmesini isteyen ve onu Moskova’ya çağran bir mektup alır. Bu yolculuk esnasında tanıştığı Kontes Vronsky'nin garda kendilerini karşılayan oğlu, genç subay Vronsky ile aralarında bir kıvılcım çakar. Moskova'da karışık aşk üçgenleri arasında düzenlenen büyük bir dans balosunda herkesin bakışları Vronsky ve Anna'nın üzerinde toplanır.
Anna, karşı koyamadığı bir aşka doğru sürüklenirken, Vronsky'den kaçıp St. Petersburg’a ve aile yaşantısına dönmesi, ne hakkında çıkan dedikoduları engelleyebilir ne de yüreğinde duyduğu aşkı. Bu arada eşi Karenin, Anna'yı uyarır; halkın gözünde bir skandala yol açmıştır. Ama aşkın seçen kadına karşı Rus halkının iki yüzlülüğü de bu şekilde ortaya çıkacaktır...
Yönetmenliğini Joe Wright'ın üstlendiği filmi Tolstoy'un ölümsüz romanından bu kez uyarlayan isimse Oscar ödüllü Tom Stoppard. Yönetmen Wright Kefaret ve Aşk ve Gurur'dan sonra bu filmde de yeniden Keira Knightley'i başrole taşıyor. Güzel yıldıza filmde Jude Law ve Aaron Johnson eşlik ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder